Къде на планетата ни човешки крак не стъпва до днес?
Къде на планетата според вас човешки крак не е стъпвал и дали е възможно въобще това? Да напълно възможно е се оказва, защото има места по-диви и девствени, които са запазили напълно автентичния си облик отпреди хилядолетия. Ако ви е интересно да разберете, кои са те и какво представляват, прочетете следващите редове – ще се изумите.
Къде на планетата не стъпва човешки крак?
Започваме с островите Рок Айлъндс – тук определено е място недокоснато от човека. Рок Айлъндс в Палау са посещавани няколко пъти от хората, но и до днес си остават необитаеми от тях. Тук е царство на пищната растителност, гъстите тропически гори и дивата фауна по-многообразна, от където и да е другаде. За острова се носят легенди за малките хора, тоест археолозите са се натъкнали на останки от древни островитяни, чийто произход и вид не е изследван и до днес. Мястото е уникално погледнато от високо, но тук рядко смее да дойде някой!
Къде на планетата не е стъпвал човек скоро, ако не на остров Мауи и водопада Хонокохау. Говорим за Хаваите и приказният остров Мауи, където красотата на природата е трудно да се опише с думи. Самото място на водопадите е, като излязло от приказка и представлява непристъпен килим от зеленина, в чийто център, като тънка ивица се спуска мощен водопад, спокойно стичащ се сред зеленината. Наоколо, като че ли няма местенце, което да не е зелено и насладата за окото от далеч е несравнима.
Каменният лабиринт на Мадагаскар
е следващото място на планетата, където човека трудно би пристъпил. Погледнато от високо мястото наподобява хиляди декари каменна гора, която чисто и просто е непроходима. Тук лемурите са честа гледка и като, че ли само те могат да навлязат сред острите каменни зъбери. Хиляди години тези каньони и зъбери са се формирали и са образували дълбоки земни пещери. Прищевките на природата са отмивали варовика песъчинка по песъчинка, за да сформират уникални върхове, мостове и падини. Дълбочината на каньоните е около 120 метра, което ги прави непристъпни за обикновен човек.
Етиопия и местността Далол е сред местата посещавани рядко от хората. Къде на планетата човешки крак не е стъпвал, ако не в солниците на Далол? Тук пейзажа силно напомня на този на спътника на Юпитер. Горещината е непоносима и въпреки, че местността има славата на пустиня, тя съвсем не е по характера си. В околностите тук добива на сол е често явление, но никой не смее да навлезе сред загадъчността на жълто-зелените водни басейни и обграждащите ги кафяво – бели скалисти участъци.
Полша и дивата и планина Бешчади.
Тук става въпрос за източните части на Карпатите, където има много диви животни, природа недокосната от никого и е възможно да се изгубиш завинаги. Западните части на планината са по благоприятни за разходка и там се намира връх Тарница, който туристите често покоряват. И все пак на изток картината е много по различна, защото далечната зеленина, крие изненади, които няма да ви харесат.
Кергелен архипелагът в Индийския океан е сред местата, където определено хората ще се замислят преди да дойдат. Отдалечен в южната част на океана, този архипелаг крие тайни и не случайно е наричан „Остров на самотата“. Ако ви хрумне да сте сред малкото хора стъпващи тук въобще, ще трябва да се качите на кораб от остров Реюнион и да пристигнете тук сами.
Връх Гангкар Пуенсум между Бутан и Китай.
Къде на планетата не е стъпвал човек, ако не тук? Това е връх, чийто височина е над седем хиляди метра. Той все още остава непокорен от алпинистите и със сигурност човешки крак не го е газил досега. Поглеждайки го отдалеч, едва ли скоро суровата му непристъпност ще бъде преборена от някого.
Амазония и непрестъпните и дъждовни гори са следващата дестинация, където хората не смеят да пристъпят. Къде на планетата , ако не тук ще се оплетем в живи лиани, от чийто схватка няма излизане? Тези буйни, зелени и екзотични гори се разполагат на територията на цели девет държави, сред които Венецуела и Колумбия, Перу и Бразилия, както и Боливия и Еквадор.
Това бяха някои от дивите и непрестъпни кътчета на планетата земя. Следващият път, когато се запитате, къде на планетата хората рядко или въобще не ходят – спомнете си за този материал.